Marsz dla Odry to wydarzenie mające na celu towarzyszenie rzece Odry w ciągu jej całego życia oraz nagłośnienie możliwości uznania jej za osobę prawną. Marsz rozpocznie się 20 kwietnia 2023 roku, podczas nowiu, przy źródle Odry. Będzie to okazja dla uczestników, aby towarzyszyć rzece przez około 45 dni, aż do jej ujścia do Bałtyku, i zobaczyć jej zróżnicowany charakter, bioróżnorodność oraz doświadczyć tętniącego w niej życia.

Trasa marszu podzielona jest na 44 odcinki, a przewiduje się dwie grupy uczestników poruszających się w różnym tempie. Osoby biorące udział w marszu będą towarzyszyć Odrze dzień i noc, wspomagając akcję uznania jej za osobę prawną oraz poznając rzekę oraz jej historię. Marsz zakończy się 3 czerwca, a w trakcie trwania wydarzenia organizowana będzie także manifestacja we Wrocławiu, która odbędzie się 6 maja.

Organizatorzy zachęcają do dołączenia do Marszu dla Odry na chwilę, kilka godzin, jeden czy dwa dni, albo tydzień lub dłużej – każdy uczestnik decyduje, jak długo chce towarzyszyć rzece. Wszystkich zainteresowanych zapraszają do wypełnienia formularza na stronie internetowej wydarzenia, aby otrzymywać bardziej szczegółowe informacje.

Redaktor
Author: Redaktor

Redaktor