Wędkarze, ekolodzy i aktywiści z Krakowa wraz ze wsparciem społecznej Straży Rybackiej Okręgu PZW Kraków idą za ciosem po kolejnej udanej akcji! Ostatnim razem udało im się zgłosić i doprowadzić do usunięcia rury, którą były spuszczane ścieki do dopływu Raby. Tym razem organizują oddolną społeczną akcję inwentaryzacji rur w dorzeczu Prądnika od źródeł do ujścia w Krakowie, w celu poprawy stanu ekologicznego tej rzeki.
Koalicja Ratujmy Rzeki objęła patronat nad tą akcją:
„Zapraszamy wszystkich chętnych na patrol w sobotę 4 marca.
Spotykamy się koło progu wodnego tzw. Wodospadu Białoprądnickiego, w Parku Kościuszki przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie o godz. 10:00.
Na akcję zostali zaproszeni radni miasta, posłowie i media.
Zgromadzenie zostało zgłoszone w wydziale bezpieczeństwa miasta Krakowa, a w sprawie inwentaryzacji rur zostały powiadomione: PGW Wody Polskie, Centrum Zarządzania Kryzysowego, WIOŚ i GIOŚ.
➡️Na miejscu opowiemy o projekcie poprawy stanu ekologicznego i ciągłości Prądnika, przygotowanym we współpracy z Józefem Jeleńskim
➡️Następnie objaśnimy metodę „rejestrowania” rur przez stronę https://zglosrure.pl/ .
➡️Potem dobierzemy się w grupki i wyruszymy na patrol w wyznaczone lokalizacje.
Mile widziane odpowiednie obuwie-kalosze i ubranie w teren.
Będziemy mieć wsparcie ze strony strażników Społecznej Straży Rybackiej i Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie.”
Kontakt do koordynatora akcji:
Paweł Chodkiewicz 502 383 859
Redaktor
Author: Redaktor

Redaktor